Traductions de „finski“ dans le dictionnaire slovène » français (Aller à français » slovène)

fínsk|i <-a, -o> ADJ

Exemples monolingues (non-vérifiés par l'équipe de rédaction)

slovène
Zlato je osvojil še z nemško štafeto 4x400 m in tako iz finske prestolnice prinesel dva evropska naslova.
sl.wikipedia.org
Poleg tega je zasedla tudi prvo mesto belgijske in finske lestvice.
Z enim naslovom finskega državnega prvaka je bil eden uspešnejših finskih klubov.
V sezoni 2002/03 se je uvrstil v prvo finsko ekipo.
Skupaj je v finski ligi odigral 570 prvenstvenih tekem, na katerih je dosegel 305 golov in 239 podaj.
V sezoni 1978/79 je bil najboljši po točkah in podajah v finski ligi.
Za finsko reprezentanco je nastopil na dveh olimpijskih igrah in petih svetovnih prvenstvih, kjer je v svojem zadnjem nastopu osvojil naslov svetovnega prvaka.
Po končani karieri je deloval kot hokejski trener, med letoma 1966 in 1969 je bil tudi selektor finske reprezentance.
Za finsko reprezentanco je nastopil na treh olimpijskih igrah, kjer je osvojil šesto in dvakrat peto mesto, ter šestih svetovnih prvenstvih.
Za finsko reprezentanco je nastopil na enih olimpijskih igrah, kjer je osvojil srebrno medaljo, in petih svetovnih prvenstvih.

Voulez-vous ajouter des mots, des phrases ou des traductions ?

Proposez de créer une nouvelle entrée pour un mot.