slovène » anglais

Traductions de „sirene“ dans le dictionnaire slovène » anglais (Aller à anglais » slovène)

Exemples monolingues (non-vérifiés par l'équipe de rédaction)

slovène
Sirene za vremenske pojave - uporabljajo se za opozarjanje na hudo vreme, kot so tornadi ali cunamiji.
sl.wikipedia.org
Sestavljen je iz javljalnika dima, zvočne sirene ter lastnega vira napajanja (baterije).
Zvok sirene mimo vozečega reševalnega vozila bo na začetku višji kot, če bi bilo reševalno vozilo na isti točki mirujoče.
V sistem obveščanja spadajo tudi sirene na strateških mestih, ki tri ure pred plimo opomnejo prebivalstvo z dvema zvokoma.
Na to sodniško odločitev dvom meče predvsem dejstvo, da je gol padel po izteku časa, a vendar pred piskom sirene.
Ena takih je bila razveljavitev ruskega zadetka za 1–1, ki je padel po izteku 20 minut prve tretjine, a vseeno pred piskom sirene.
To negotovost prekinejo sirene za tornado, ki začnejo tuliti.
Nekatera oklepna vozila v nekaterih državah imajo lahko opozorilne utripajoče luči in sirene.
Klaxon - vrsta sirene, znana po svojem značilnem zvoku.
Med zunanjo obrobo in obokanim okvirjem odprtin sta upodobljeni golobici in sirene z ženskimi kronanimi glavami.