8. dwójka (pomieszczenie, pokój):

Exemples monolingues (non-vérifiés par l'équipe de rédaction)

polonais
Siódemka – karta do gry tradycyjnie przedstawiająca siedem symboli danego koloru karcianego.
Również jako jedyny zawodnik w historii został sklasyfikowany w czołowej siódemce w pięciu różnych kategoriach statystycznych w trakcie jednego sezonu (1991/92).
W 1922 uhonorowano poległą siódemkę, stawiając dla uczczenia ich ofiarności memoriał.
Porter startował na tych igrzyskach również w biegu na 5000 metrów, w którym dostał się do finału, ale ukończył bieg finałowy poza czołową siódemką.
Siódemka uzyskuje szczególną pozycję również u niektórych ludów wschodnio- i środkowoafrykańskich.
Wybrany do najlepszej siódemki szwedzkiej ligi w sezonie 2008/2009.
Polskie pocztówki funkcjonowały w obiegu od lat 60. do 80., kiedy to zostały wyrugowane przez kasety i winylowe siódemki lepszej jakości.
Siódemka oznacza również jakieś konkretne, uwieńczone sukcesem działanie, którego efekt jest zazwyczaj nieodwracalny.
Siódemka, jako liczba dni stworzenia, jest symbolem doskonałości.
Norwegowie zajęli sześć miejsc w pierwszej siódemce zawodów, co sprostało stawianym wobec nim oczekiwaniom ze strony norweskich kibiców.

Voulez-vous ajouter des mots, des phrases ou des traductions ?

Proposez de créer une nouvelle entrée pour un mot.